مهمترین چالش بازار مسکن

به اشتراک گذاری در :

بزرگترین چالش بازار مسکن در سال ۱۴۰۰

محمود محمود زاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در بررسی بزرگ ‌ترین چالش بازار مسکن کشور در سال پیش رو، راهکار رفع آنرا تشریح کرد و در ادامه در مورد اثرگذاری مثبت طرح ملی مسکن در کشور صحبتهایی را مطرح نمود.

محمود محمودزاده در صحبت هایی در این باره گفت:‌«بزرگ‌ترین چالش کنونی بازار مسکن فاصله بین قیمت تمام شده واحدهای مسکونی و قدرت خرید مردم است.»

او در ادامه توضیح داد:«این یک موضوع خیلی جدی است و به نظر می‌ رسد فاصله موجود میان قیمت تمام شده و قدرت خرید مردم و بسیاری از موضوعات دیگر در آن نهفته بوده که بایستی مورد تجزیه، تحلیل و بررسی قرار گیرد.»

چالش بازار مسکن
در شرایط فعلی بزرگ‌ترین چالش بازار مسکن فاصله بین قیمت تمام شده و قدرت خرید مردم است.

مقابله با چالش بازار مسکن

آقای محمود زاده در ادامه در مورد دلایل بروز این اتفاق در بازار مسکن،‌ گفت:«موارد متعددی در بازار روی قیمت مسکن موثر هستند که‌ مهم‌ترین آنها قیمت زمین است. از سوی دیگر نرخ مصالح ساختمانی، خدمات و… نیز روی قیمت تمام شده مسکن تاثیرگذار هستند. وقتی این عوامل بر اثر شرایط عمومی‌اقتصاد تغییر می‌‌کند،‌ طبیعتا روی قیمت نهایی مسکن تاثیر گذار خواهد بود.»

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در ادامه صحبت هایش، اجرای طرح ملی مسکن را یکی از راهکارهای کاهش فاصله قیمت تمام شده و قدرت خرید مردم و عاملی موثر در مقابله با چالش بازار مسکن اعلام کرد و گفت: «در اکثر استان‌ها و شهرهای کشور پروژه‌های طرح ملی مسکن از نظر فیزیکی قابل مشاهده است. در این طرح یکی از اقدامات عمده این است که یکی از آیتم‌های مهم، یعنی زمین که در اختیار دولت است یا ارائه تسهیلات برای کاهش قیمت تمام شده مسکن اقداماتی موثر انجام داد. این طرح برای واجدان شرایط، موقعیت مناسبی است که می‌توانند از آن برای خانه‌دار شدن استفاده کنند.»

منبع: تسنیم

به اشتراک گذاری در :

پست های مرتبط

ارسال
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x